Kalendārs

Iepriekšējie

“Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”

2022.gada 30.Jūlijs

    Divu Pētera Vaska fonda pasūtītu jaundarbu pirmatskaņojumi gaidāmi latviešu komponistu mūzikas programmā, kuru 30. jūlija vakarā Mazajā Mežotnes pilī piedāvās tradicionālais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”. Gaidāmais koncerts svin latviešu mūzikas daudzveidību un Mežotnes dabas iedvesmojošo skaistumu. Līdzās Ellas Mačēnas un Matīsa Čudara jaundarbu pirmatskaņojumiem programmā iekļauti Romualda Kalsona, Pētera Vaska un Maijas Einfeldes skaņdarbi. Klausītāji no jauna tiks iepazīstināti ar Jāņa Mediņa pēckara bēgļu gaitās Zviedrijā sacerēto otro Trio.

Daumants un Madara Liepiņi

2022.gada 3.Jūnijs

    3. jūnijā Mazās Mežotnes pils 13. koncertsezonas otrajā koncertā klausītājus priecēs brālis un māsa Daumants (klavieres) un Madara (vijole) Liepiņi. Viņi atskaņos programmu, kurā spīdēs gan pašmāju, gan ārzemju komponistu daiļrade, apvienojoties neaizmirstamā koncertā. No ārzemju komponistu saraksta klausītāji atpazīs Maksu Rēgeru un vienmēr kolorīto Edvardu Grīgu. Toties no latviešu komponistiem skanēs Tālivaldis Ķeniņš, kā arī mūziķi koncertā pirmatskaņos Latvijā pazīstamās komponistes Agnetas Krilovas jaundarbu.

ŠŪMANE. VESELOVA. FROLOVA

2022.gada 7.Maijs

    Maijā Mazās Mežotnes pils trīspadsmito koncertsezonu atklās Latvijā un citur pasaulē atzītu mūziķu trio – čelliste Anna Veselova, vijolniece Paula Šūmane un altiste Jevgēnija Frolova.
Koncertā tiks atskaņota izsmalcināta latviešu mūzikas programma. Klausītāji varēs dzirdēt tādu komponistu skaņdarbus, kā Tālivaldis Ķeniņš, Agris Engelmanis, Aivars Kalējs un Gundaris pone – visi plaši Latvijā un citur pazīstami komponisti, katrs ar savu unikālo mantojumu latviešu kamermūzikā. Koncertā tiks pirmoreiz atskaņots arī ievērojamās komponistes Asijas Ahmetžanovas jaundarbs stīgu trio. Koncerta programma solās būt daudzveidīga un neaizmirstama.
Katra no trio muzikantēm ir Latvijā un pasaulē pazīstama. Paula Šūmane ir daudzu starptautisku vijolnieku konkursu un Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte, Anna Veselova piedalījusies projektos Orhūsas simfoniskajā orķestrī, kā arī soloprojektos, un ierakstot mūziku kinofilmām, un Jevgēnijas Frolovas profesionālā pieredze ietver kamerorķestri Musica Vitae (Zviedrija), Kopenhāgenas Filharmonijas orķestri, kā arī kopš 2019. gada viņa ir “Kremerata Baltica” dalībniece.

Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

2021.gada 25.Septembris

    

25.septembrī plkst.19 noslēgs lielisks duets – pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un vairākkārtējs «Lielās Mūzikas balvas» laureāts, lieliskais Pianist Reinis Zarins. Koncertā skanēs G. Sviridova vokālā mūzika. Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

 

Egils Siliņš, Zanda Švēde un Zilberti

2021.gada 27.Augusts

    

27.augustā plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī koncertā «Egils Siliņš, Zanda Švēde un Zilberti» muzicēs basbaritons Egils Siliņš, mecosoprāns Zanda Švēde, pianists Mārtiņš Ziberts un čelliste Dace Zālīte-Zilberte. Programmā: skaistākās latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa solodziesmas, Pēteris Vasks – III daļa «Adagio» no 2. koncerta «Klātbūtne», kā arī Edgara Raginska un Raimonda Tigula jaundarbu pasaules pirmatskaņojums.

Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

 

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne – RIX

2021.gada 31.Jūlijs

    

31.jūlijā plkst.19 uz tradicionālo Pētera Vaska fonds koncertu «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» aicina klavieru kvartets «RIX»: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Programmā: Armanda Skuķa, Georga Pelēča, Pētera Vaska un Tālivalda Ķeniņa skaņdarbi. Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

Krēmers. Osokins. Dirvanauskaite

2021.gada 22.Jūlijs

    

22.jūlijā plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī norisināsies koncerts «Krēmers. Osokins. Dirvanauskaite», un tajā piedalīsies vijolnieks Gidon Kremer, pianists Georgijs Osokins un čelliste Giedre Dirvanauskaite (Lietuva). Koncertā skanēs Feručio Buzoni (Ferruccio Busoni) un Sergeja Rahmaņinova darbi. 

TRIO FABEL

2021.gada 3.Jūlijs

    

3.jūlijā plkst.20 ar programmu «Kino atspulgi» Mazajā Mežotnes pilī viesosies TRIO FABEL:  Anna Gāgane (klarnete), Linda Leine (klavieres) un Kristaps Bergs (čells). Šim koncertam mūziķi izvēlējušies Georga Pelēča, Gabriela Forē, Pētera Vaska un Nino Rotas skaņdarbus. Koncerts notiks ar VKKF atbalstu.

Daumants Liepiņš

2021.gada 18.Jūnijs

    

18.jūnijā plkst.20 ar solokoncertu atklās jaunais, talantīgais pianists Daumants Liepiņš – Pianist . Koncerta programmā skanēs Semjuela Bārbera, Ferenca Lista un Enrikes Granadosa skaņdarbi. Šis koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros. 

ALEKSANDRA ANTOŅENKO SOLOKONCERTS

2020.gada 5.Septembris

    5.septembrī plkst.19 ar solokoncertu pilī viesosies pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz pasaules ievērojamāko opernamu skatuvēm un kuram ar Mazo Mežotnes pili izveidojusies laba sadarbība (atgādināsim, ka pagājušogad pilī A. Antoņenko sniegumā skanēja latviešu kamermūzikas pērles). Šā gada koncertam mākslinieks izvēlējies krievu komponistu operu ārijas. Par pavadījumu rūpēsies lieliskā koncertmeistare Laila Holberga. Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, jau vienpadsmit gadus viņa vizītkarte ir kaismīgā greizsirža Otello loma, taču viņa ārkārtīgi skanīgais tenors izskanējis teju 30 lomās: Kavaradosi, Samsons, Kalafs, Hermanis, Radamess…

Koncertu rīko Mazā Mežotnes pils sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.
Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.