Kalendārs

Iepriekšējie

ALEKSANDRA ANTOŅENKO SOLOKONCERTS

2020.gada 5.Septembris

    5.septembrī plkst.19 ar solokoncertu pilī viesosies pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz pasaules ievērojamāko opernamu skatuvēm un kuram ar Mazo Mežotnes pili izveidojusies laba sadarbība (atgādināsim, ka pagājušogad pilī A. Antoņenko sniegumā skanēja latviešu kamermūzikas pērles). Šā gada koncertam mākslinieks izvēlējies krievu komponistu operu ārijas. Par pavadījumu rūpēsies lieliskā koncertmeistare Laila Holberga. Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, jau vienpadsmit gadus viņa vizītkarte ir kaismīgā greizsirža Otello loma, taču viņa ārkārtīgi skanīgais tenors izskanējis teju 30 lomās: Kavaradosi, Samsons, Kalafs, Hermanis, Radamess…

Koncertu rīko Mazā Mežotnes pils sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.
Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

2020.gada 9.Augusts

    9.augustā jau devīto reizi Mazajā Mežotnes pilī norisināsies nozīmīgākais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vaska ielūdz. Vasara. Mežotne”, kurā šogad piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians. Koncerta sākums –  plkst.19.  Kā katru gadu, koncertā tiks pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi, tostarp izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka jaundarbs. Programmā iekļauti arī Jāzepa Vītola, Tālivalda Ķeniņa, Maijas Einfeldes un Jāņa Ķepīša skaņdarbi. Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili, un visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.


Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

GEORGIJA OSOKINA SOLOKONCERTS

2020.gada 3.Jūlijs

    UZMANĪBAI!

Dārgie klausītāji,
Koncerts norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un atļauto apmeklētāju skaitu.
Aicinām gadījumā, ja esat iegādājušies biļetes, bet tomēr nevēlaties apmeklēt koncertu sazināties ar Pētera Vaska fonda koordinatori Agnesi Geku, e-pasts: gekaagnese@gmail.com

3.jūlijā plkst.20 ar solokoncertu Mazajā Mežotnes pilī atkal atgriezīsies jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins, kurš šoreiz savam koncertam izvēlējies poļu komponista Friderika Šopēna skaņdarbus. Kā par mākslinieku teikuši mūzikas kritiķi, “izcilais Šopēna mūzikas interprets Georgijs Osokins ar klavieru taustiņiem spēj iedzīvināt poēzijas daili un mākslas patiesīguma spēku”. Pēc fināla Šopēna konkursā 2015.gadā viņš kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš piedalīšanās konkursā Georgijs aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos. Īpaša pianista firmas zīme ir Šopēna mūzika. Britu ierakstu kompānijas “Piano Classics” paspārnē izdots Georgija solo albums ar vēlīnajiem Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem kanādiešu, franču un vācu mūzikas izdevumiem.


Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

DŽEZA LAUREĀTU KONCERTS AR MĀRI BRIEŽKALNU

2020.gada 5.Aprīlis

    5. aprīlī Mazajā Mežotnes pilī sadarbībā ar “Riga Jazz Stage” norisināsies tradicionālais džeza koncerts, kurā piedalīsies “Riga Jazz Quartet”, solisti Beāte Zviedre & Rihards Lepers, kā arī Aleksandra Smerechanska (Polija).

“Dzīve kā kino. Kino kā dzīve”

2019.gada 4.Oktobris

    4.oktobrī plkst.19 ar ekskluzīvu koncertu “Dzīve kā kino. Kino kā dzīve” Mazajā Mežotnes pilī uzstāsies trīs brīnišķīgi latviešu mūziķi: pianists Andrejs Osokins, kā arī talantīgās māsas Kristīne Balanas (vijole) un Margarita Balanas (čells). Koncertā klausītājiem būs iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no  šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Būs dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellini “Saldās dzīves”, Ingmara Bergmana “Mūzikas tumsā”, Billija Vaildera “Saulrieta bulvāra”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes” un citām kinofilmām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

2019.gada 3.Augusts

    Jau astoto gadu Pētera Vaska fonda nozīmīgākais koncerts izskanēs Mazajā Mežotnes pilī. 3.augustā plkst.19 skanēs gan īpaši pasūtināti latviešu komponistu jaundarbi, gan jau pazīstami latviešu kamermūzikas skaņdarbi. Šoreiz koncertā muzicēs izcilā flautiste Dita Krenberga, spožā jaunās paaudzes čelliste Gunta Ābele (kamerorķestra “Camerata Basilea” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja), kā arī pianists Džovanni Fornazīni (Itālija).

Kā katru gadu, pirmatskaņojumu piedzīvos Pētera Vaska fonda pasūtināti jaundarbi. 2018.gadā fonda pasūtinātais jaundarbs Georgam Pelēcim, vokālais cikls ‘’Ne gudrība ne dusmas nenāk prātā’’, saņēma Lielo mūzikas balvu kā labākais gada jaundarbs. Šogad programmā uzsvars tiks likts uz pirmatskaņojumiem – komponistu Annas Veismanes un Andra Vecumnieka jaundarbiem flautai, čellam un klavierēm. Tiks atskaņoti arī latviešu kamermūzikas šedevri – Tālivalda Ķeniņa, Pētera Plakida, Maijas Einfeldes un, protams, Pētera Vaska skaņdarbi.

  

Vive La France

2019.gada 30.Jūlijs

    

Mazās Mežotnes pils Ikgadējā Plenēra Ilzes Jurkānes Meistarklase

10 Gadu Jubileja

2019. gada 30. jūlijā

Šogad Francija – Vive La France!

Gastronomijas izvirtības. Kā jau pie francūžiem!

Ēdiena piespēle Latviešu tenoram Aleksandram  Antoņenko.

2019.gada 6.Jūlijs

    

Mazās Mežotnes pils desmitgadesgades

koncertsezonai par godu, īpašs notikums.

Ēdiena piespēle Latviešu tenoram Aleksandram  Antoņenko.

Gastroprojekta “ Latvieša MÂGA”   “Lokāla “Mūku sala” un  Odzienas pils  Šefpavārs  Juris Latišenoks piedāvā piedzīvojumu trīs dažādos stāstos. Pirmais Stāsts par Mežu un Latvijas pļavām kas apskaus galdu ar dabas veltīm. Otrais stāsts būs par uguni un grilēšanas mākslu. Trešais stāsts būs par bitēm. Ēdiena un mākslas interpretāciju saldajā abstraktajām ekspresionismā, kas būs pārsteigums katram saldumu cienītājam”

Riga Jazz Stage Džeza Laureātu koncets 2019

2019.gada 7.Aprīlis

    Mazā Mežotnes pils

7.04.
Riga Jazz Stage talantu koncerts

Riga Jazz Quartet
Santa Šillere /balss

Īpašs viesis Rihards Lepers / balss, ģitāra

 

RIGA JAZZ QUARTET

Kristaps Vanadziņš /piano
Riga Jazz Stage 2007 uzvarētājs nominācijā ”Jazz Piano”

Andris Buiķis /sitaminstrumenti
Riga Jazz Stage 2008 uzvarētājs nominācijā ”Jazz Drums”

Jānis Bērziņš / ģitāra
Riga Jazz Stage 2017 laureāts nominācijā ”Jazz Guitar”

Andris Grunte /bass

 

 

 

Santa Šillere šibrīd Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studē džeza vokālu. Nesen atgriezusies no studijām Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā, kur studējusi džeza vokālistes Annas Gadt klasē. Papildinājusi zināšanas Lisa Popeil(ASV), Lenor Helm-Hammonds (ASV), Helle Henning (DK) meistarklasēs.
16 gadu vecumā sākusi uzstāties kopā ar Jelgavas Bigbendu – tieši šajā posmā Santa iepazinās ar džeza mūziku, bez kuras šodien nav iedomājama ikdiena. Radošajā kontā dalība festivālos “Birštonas Jazz Festival” (LT), “Girls Power in Jazz” (DK).

PĒTERIS VASKS IELŪDZ. VASARA. MEŽOTNE

2018.gada 11.Augusts

    Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtināti vairāki jaundarbi, tiek rīkots 11.augustā, gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šogad fondam būs gods pirmatskaņot Georga Pelēča un Evijas Skuķes radītās kompozīcijas.

Pēdējo gadu laikā Pētera Vaska fonda koncertos izteikti dominējis vokālais žanrs.
Šī tradīcija tiks turpināta arī 11.augusta vakarā, kad laviešu vokālās kamermūzikas jaundarbus atskaņos LNO soliste Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Guntis Kuzma.

Koncertā skanēs arī latviešu kamermūzikas darbi, kuru autori ir pazīstamie latviešu komponisti Pēteris Vasks, Arturs Maskats, Jānis Mediņš, Mārīte Dombrovska, Pēteris Barisons, Ingmārs Zemzaris.