Kalendārs

Iepriekšējie

Aleksandrs Antoņenko un Reinis Zariņš

2021.gada 25.Septembris

    

25.septembrī plkst.19 noslēgs lielisks duets – pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un vairākkārtējs «Lielās Mūzikas balvas» laureāts, lieliskais Pianist Reinis Zarins. Koncertā skanēs G. Sviridova vokālā mūzika. Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

 

Egils Siliņš, Zanda Švēde un Zilberti

2021.gada 27.Augusts

    

27.augustā plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī koncertā «Egils Siliņš, Zanda Švēde un Zilberti» muzicēs basbaritons Egils Siliņš, mecosoprāns Zanda Švēde, pianists Mārtiņš Ziberts un čelliste Dace Zālīte-Zilberte. Programmā: skaistākās latviešu komponistu Jāzepa Vītola, Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa solodziesmas, Pēteris Vasks – III daļa «Adagio» no 2. koncerta «Klātbūtne», kā arī Edgara Raginska un Raimonda Tigula jaundarbu pasaules pirmatskaņojums.

Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

 

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne – RIX

2021.gada 31.Jūlijs

    

31.jūlijā plkst.19 uz tradicionālo Pētera Vaska fonds koncertu «Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne» aicina klavieru kvartets «RIX»: pianists Jānis Maļeckis, vijolnieks Sandis Šteinbergs, altiste Ilze Kļava un čellists Reinis Birznieks. Programmā: Armanda Skuķa, Georga Pelēča, Pētera Vaska un Tālivalda Ķeniņa skaņdarbi. Koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros.

Krēmers. Osokins. Dirvanauskaite

2021.gada 22.Jūlijs

    

22.jūlijā plkst.20 Mazajā Mežotnes pilī norisināsies koncerts «Krēmers. Osokins. Dirvanauskaite», un tajā piedalīsies vijolnieks Gidon Kremer, pianists Georgijs Osokins un čelliste Giedre Dirvanauskaite (Lietuva). Koncertā skanēs Feručio Buzoni (Ferruccio Busoni) un Sergeja Rahmaņinova darbi. 

TRIO FABEL

2021.gada 3.Jūlijs

    

3.jūlijā plkst.20 ar programmu «Kino atspulgi» Mazajā Mežotnes pilī viesosies TRIO FABEL:  Anna Gāgane (klarnete), Linda Leine (klavieres) un Kristaps Bergs (čells). Šim koncertam mūziķi izvēlējušies Georga Pelēča, Gabriela Forē, Pētera Vaska un Nino Rotas skaņdarbus. Koncerts notiks ar VKKF atbalstu.

Daumants Liepiņš

2021.gada 18.Jūnijs

    

18.jūnijā plkst.20 ar solokoncertu atklās jaunais, talantīgais pianists Daumants Liepiņš – Pianist . Koncerta programmā skanēs Semjuela Bārbera, Ferenca Lista un Enrikes Granadosa skaņdarbi. Šis koncerts top ar VKKF atbalstu mērķprogrammas «KultūrELPA» ietvaros. 

ALEKSANDRA ANTOŅENKO SOLOKONCERTS

2020.gada 5.Septembris

    5.septembrī plkst.19 ar solokoncertu pilī viesosies pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kura balss skan uz pasaules ievērojamāko opernamu skatuvēm un kuram ar Mazo Mežotnes pili izveidojusies laba sadarbība (atgādināsim, ka pagājušogad pilī A. Antoņenko sniegumā skanēja latviešu kamermūzikas pērles). Šā gada koncertam mākslinieks izvēlējies krievu komponistu operu ārijas. Par pavadījumu rūpēsies lieliskā koncertmeistare Laila Holberga. Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, jau vienpadsmit gadus viņa vizītkarte ir kaismīgā greizsirža Otello loma, taču viņa ārkārtīgi skanīgais tenors izskanējis teju 30 lomās: Kavaradosi, Samsons, Kalafs, Hermanis, Radamess…

Koncertu rīko Mazā Mežotnes pils sadarbībā ar Pētera Vaska fondu.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.
Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

2020.gada 9.Augusts

    9.augustā jau devīto reizi Mazajā Mežotnes pilī norisināsies nozīmīgākais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vaska ielūdz. Vasara. Mežotne”, kurā šogad piedalīsies vijolniece Magdalēna Geka un pianists Georgs Kjurdians. Koncerta sākums –  plkst.19.  Kā katru gadu, koncertā tiks pirmatskaņoti Pētera Vaska fonda pasūtinātie jaundarbi, tostarp izsmalcinātās latviešu komponistes Santas Bušs opuss un Platona Buravicka jaundarbs. Programmā iekļauti arī Jāzepa Vītola, Tālivalda Ķeniņa, Maijas Einfeldes un Jāņa Ķepīša skaņdarbi. Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili, un visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.


Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

GEORGIJA OSOKINA SOLOKONCERTS

2020.gada 3.Jūlijs

    UZMANĪBAI!

Dārgie klausītāji,
Koncerts norisināsies, ievērojot visus valstī noteiktos drošības pasākumus un atļauto apmeklētāju skaitu.
Aicinām gadījumā, ja esat iegādājušies biļetes, bet tomēr nevēlaties apmeklēt koncertu sazināties ar Pētera Vaska fonda koordinatori Agnesi Geku, e-pasts: gekaagnese@gmail.com

3.jūlijā plkst.20 ar solokoncertu Mazajā Mežotnes pilī atkal atgriezīsies jaunais un talantīgais pianists Georgijs Osokins, kurš šoreiz savam koncertam izvēlējies poļu komponista Friderika Šopēna skaņdarbus. Kā par mākslinieku teikuši mūzikas kritiķi, “izcilais Šopēna mūzikas interprets Georgijs Osokins ar klavieru taustiņiem spēj iedzīvināt poēzijas daili un mākslas patiesīguma spēku”. Pēc fināla Šopēna konkursā 2015.gadā viņš kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus “neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”. Kopš piedalīšanās konkursā Georgijs aicināts uzstāties daudzās pasaules valstīs un prestižos festivālos. Īpaša pianista firmas zīme ir Šopēna mūzika. Britu ierakstu kompānijas “Piano Classics” paspārnē izdots Georgija solo albums ar vēlīnajiem Šopēna opusiem, izpelnoties slavinošas recenzijas no ievērojamiem kanādiešu, franču un vācu mūzikas izdevumiem.


Koncertu rīko Pētera Vaska fonds sadarbībā ar Mazo Mežotnes pili.

Visi ieņēmumi no koncertu biļetēm tiks novirzīti pasūtinājuma darbu tapšanai latviešu komponistiem, lai veicinātu mūsdienu latviešu kamermūzikas attīstību.

Biļetes pieejamas Biļešu paradīzē.

DŽEZA LAUREĀTU KONCERTS AR MĀRI BRIEŽKALNU

2020.gada 5.Aprīlis

    5. aprīlī Mazajā Mežotnes pilī sadarbībā ar “Riga Jazz Stage” norisināsies tradicionālais džeza koncerts, kurā piedalīsies “Riga Jazz Quartet”, solisti Beāte Zviedre & Rihards Lepers, kā arī Aleksandra Smerechanska (Polija).