Kalendārs

Drīzumā

“Dzīve kā kino. Kino kā dzīve”

2019.gada 4.Oktobris

    4.oktobrī plkst.19 ar ekskluzīvu koncertu “Dzīve kā kino. Kino kā dzīve” Mazajā Mežotnes pilī uzstāsies trīs brīnišķīgi latviešu mūziķi: pianists Andrejs Osokins, kā arī talantīgās māsas Kristīne Balanas (vijole) un Margarita Balanas (čells). Koncertā klausītājiem būs iespēja izdzīvot cilvēka mūžu septiņu dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no  šūpuļdziesmas līdz pat dzīves saulrietam. Būs dzirdamas kompozīcijas no Federiko Fellini “Saldās dzīves”, Ingmara Bergmana “Mūzikas tumsā”, Billija Vaildera “Saulrieta bulvāra”, Leonīda Leimaņa “Pie bagātās kundzes” un citām kinofilmām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Mišela Legrāna, Endrū Loida Vēbera kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Iepriekšējie

Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne

2019.gada 3.Augusts

    Jau astoto gadu Pētera Vaska fonda nozīmīgākais koncerts izskanēs Mazajā Mežotnes pilī. 3.augustā plkst.19 skanēs gan īpaši pasūtināti latviešu komponistu jaundarbi, gan jau pazīstami latviešu kamermūzikas skaņdarbi. Šoreiz koncertā muzicēs izcilā flautiste Dita Krenberga, spožā jaunās paaudzes čelliste Gunta Ābele (kamerorķestra “Camerata Basilea” dibinātāja un mākslinieciskā vadītāja), kā arī pianists Džovanni Fornazīni (Itālija).

Kā katru gadu, pirmatskaņojumu piedzīvos Pētera Vaska fonda pasūtināti jaundarbi. 2018.gadā fonda pasūtinātais jaundarbs Georgam Pelēcim, vokālais cikls ‘’Ne gudrība ne dusmas nenāk prātā’’, saņēma Lielo mūzikas balvu kā labākais gada jaundarbs. Šogad programmā uzsvars tiks likts uz pirmatskaņojumiem – komponistu Annas Veismanes un Andra Vecumnieka jaundarbiem flautai, čellam un klavierēm. Tiks atskaņoti arī latviešu kamermūzikas šedevri – Tālivalda Ķeniņa, Pētera Plakida, Maijas Einfeldes un, protams, Pētera Vaska skaņdarbi.

  

XX

2019.gada 6.Jūlijs

    6.jūlijā plkst.20 Mazās Mežotnes pils 10. koncertsezonu ieskandinās izcili mūziķi īpašā koncertā. Pirmo reizi pilī viesosies un klausītājus iepriecinās pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko un pianiste Laila Holberga. Aleksandrs Antoņenko ir viens no pieprasītākajiem tenoriem, kopš 2009.gada ar izciliem panākumiem dzied Ņujorkas Metropolitēna operā, pēdējos gados uzstājies lomās Stokholmas Karaliskajā operā, Drēzdenes Zempera operā, Vīnes valsts operā, Cīrihes operā un  Ungārijas valsts operā. Šim koncertam ir tikusi izvēlēta latviešu kamermūzikas programma – Em. Dārziņa, J. Mediņa un A. Kalniņa skaņdarbi.

 

“Šovasar svinēsim pils desmito koncertsezonu, un visi koncerti būs veltīti mūsu īpašajiem klausītājiem,” uzsver Mazās Mežotnes pils īpašniece Regīna Deičmane.

Riga Jazz Stage Džeza Laureātu koncets 2019

2019.gada 7.Aprīlis

    Mazā Mežotnes pils

7.04.
Riga Jazz Stage talantu koncerts

Riga Jazz Quartet
Santa Šillere /balss

Īpašs viesis Rihards Lepers / balss, ģitāra

 

RIGA JAZZ QUARTET

Kristaps Vanadziņš /piano
Riga Jazz Stage 2007 uzvarētājs nominācijā ”Jazz Piano”

Andris Buiķis /sitaminstrumenti
Riga Jazz Stage 2008 uzvarētājs nominācijā ”Jazz Drums”

Jānis Bērziņš / ģitāra
Riga Jazz Stage 2017 laureāts nominācijā ”Jazz Guitar”

Andris Grunte /bass

 

 

 

Santa Šillere šibrīd Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā studē džeza vokālu. Nesen atgriezusies no studijām Karola Šimanovska Katovices Mūzikas akadēmijā, kur studējusi džeza vokālistes Annas Gadt klasē. Papildinājusi zināšanas Lisa Popeil(ASV), Lenor Helm-Hammonds (ASV), Helle Henning (DK) meistarklasēs.
16 gadu vecumā sākusi uzstāties kopā ar Jelgavas Bigbendu – tieši šajā posmā Santa iepazinās ar džeza mūziku, bez kuras šodien nav iedomājama ikdiena. Radošajā kontā dalība festivālos “Birštonas Jazz Festival” (LT), “Girls Power in Jazz” (DK).

PĒTERIS VASKS IELŪDZ. VASARA. MEŽOTNE

2018.gada 11.Augusts

    Septīto gadu svarīgākais Pētera Vaska fonda notikums, kuram par godu tiek pasūtināti vairāki jaundarbi, tiek rīkots 11.augustā, gleznainajā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī. Šogad fondam būs gods pirmatskaņot Georga Pelēča un Evijas Skuķes radītās kompozīcijas.

Pēdējo gadu laikā Pētera Vaska fonda koncertos izteikti dominējis vokālais žanrs.
Šī tradīcija tiks turpināta arī 11.augusta vakarā, kad laviešu vokālās kamermūzikas jaundarbus atskaņos LNO soliste Evija Martinsone, pianiste Agnese Egliņa un klarnetists Guntis Kuzma.

Koncertā skanēs arī latviešu kamermūzikas darbi, kuru autori ir pazīstamie latviešu komponisti Pēteris Vasks, Arturs Maskats, Jānis Mediņš, Mārīte Dombrovska, Pēteris Barisons, Ingmārs Zemzaris.

TRĪS OSOKINI, LATVIEŠU KOMPONISTU KLAVIERMŪZIKA SAULGRIEŽU LAIKĀ.

2018.gada 22.Jūnijs

    22.jūnijā Lielupes krastā, Mazajā Mežotnes pilī izskanēs koncerts, kurā izcilie pianisti Sergejs, Georgijs un Andrejs Osokini atskaņos latviešu komponistu darbus no CD Trīs Osokini latviešu klaviermūzikā, kas nāca klajā šā gada sākumā. Sergejs Osokins albumā ir ieskaņojis Jāņa Zālīša un Jāņa Ivanova mūziku, Georgijs – Ādolfa Skultes un Pētera Vaska darbus, bet Andrejs Osokins – Artura Maskata un Jāzepa Vītola skaņdarbus.

„Mums bija ļoti svarīgi tieši uz Latvijas simtgadi parādīt latviešu mūziku visā tās krāšņumā, daudzveidībā un pierādīt, ka Latvija ir klasiskās mūzikas lielvalsts, tādēļ albuma programmu atlasījām paši. Ierakstījām gan vēl neatklātus, gan jau plaši zināmus klaviermūzikas šedevrus: Jāņa Zālīša klavierdarbus, Jāzepa Vītola „Dusi saldi, mans dēls” un Jāņa Ivanova vēlīnās prelūdijas, Jāzepa Vītola „Viļņu dziesmu”, Ādolfa Skultes „ Ariettu”, Pētera Vaska kompozīcijas no cikla „Gadalaiki”, kā arī vienam no mums veltīto Artura Maskata brīnišķīgo klavieru poēmu „Kazbegi.Tsminda-Sameba”, kurai iedvesmu autors smēlies Gruzijas ceļojumā,” stāsta pianists Andrejs Osokins.

Pētera Vaska fonda koncerts “Trio Sōra”

2017.gada 29.Jūlijs

    Šīs vasaras koncertsezonas ietvaros Mazajā Mežotnes pilī 29.jūlijā ikgadējā Pētera Vaska fonda rīkotajā koncertā uzstāsies “Trio Sōra”, kurā apvienojušās jaunas un talantīgas mūziķes no Latvijas, Francijas un Itālijas – Magdalēna Geka (Latvija; vijole), Polīne Šenē (Itālija; klavieres) un Anžela Legaza ( Francija; čells). Koncerta sākums – plkst.20.

Jau sesto gadu Pētera Vaska fonds vasaras koncertam pasūtina skaņdarbus latviešu komponistiem, un šogad klavieru trio mūziku sacerējuši ievērību guvušie komponisti Platons Buravickis un Indra Riše. Koncertā skanēs arī Morisa Ravēla un Pētera Vaska mūzika.

“Trio Sōra” izveidojies 2015.gadā, un jau kļuvis par piecu starptautisku konkursu un balvu laureātu. Par uzvaru vienā no konkursiem trio ieguva iespēju ierakstīt debijas albumu, kas iznāca 2016.gada novembrī (Haidna, Bēthovena un Mendelszona trio) un jau saņēmis vairāku ekspertu atzinību. Tāpat “Trio Sōra” ieguvis prestižā Kuhmo kamermūzikas festivāla Somijā “Oļega Kagana piemiņas balvu” par labāko kameransambļa atskaņojumu.

IGO jubilejas koncerts SVINĪBAS

2017.gada 29.Jūnijs

    Ceturtdiena, 2017 .gada 29. jūnijs, 20:00
Mazā Mežotnes pils

IGO jubilejas koncerts
SVINĪBAS
Mazās Mežotnes pils koncertzālē Lielupes krastā.

Igo ir uzaicinājis uz savu koncertu muzicēt īpašus viesus. Vakara gaitā viņam pievienosies Aivars Hermanis – ģitāra, Raimonds Macats – čells, Jānis Strazds – taustiņi, kā arī Marta Kauliņa – vibrafons un perkusijas.

Igo atklāj, ka koncertā skanēs mūzika sirdij.

Koncerts būs 2 daļās.

http://facebook.com/igomuzikasmenedzments

https://www.facebook.com/Igo.singer

DZEZS UN VIMBAS

2017.gada 9.Aprīlis

    

Ar atklāšanas pasākumu “Džezs un Vimbas” Mazā Mežotnes pils ieskandināja vasaras mākslas plenēru norisi, P.Vaska fonda koncertus un gastronomiskās meistarklases.

Ļaudis makšķerēja vimbas dienas garumā, tad baudīja gastronomiskos priekus ar leģendāro zupu un “Laimīgās govs” speciāli sagatavoto pārsteigumu.

Vakarā nepiespiestā chillautā notika Riga Jazz Stage viesu koncerts. (Māris Briežkalns) Uzstājās atzinību guvušais franču mākslinieks Robinsons Kourī ( Robinson Khoury), kurš uzvaras laurus plūca pērn konkursa kategorijā “Džeza trombons” un šī gada konkursa dalībnieks franču ģitārists Maikls Viliano (Michael Valeanu). Kopā ar viņiem jam session jaunā soliste Elīza Baķe Kvalitatīvs, viegls franču džezs! Pils saimnieki Andris un Regīna Deičmane prot uzņemt gan tuvus draugus, gan vēl neiepazītus interesentus savā producetā mākslas, kultūras un dzīves teritorijā.

p.s. Robinson Khoury (trombons) ir vairāku starptautisku godalgu ieguvējs, tostarp arī festivālu “Jazz à Vienne” un “A Doua De Jazz” laureāts. Mākslinieks piedalījies džeza festivālos Francijā, Itālijā, Spānijā, Kanādā, kā arī uzstājies uz Parīzes filharmonijas un citām pasaules slavenām skatuvēm. Robinson Khoury skanējumu raksturo melodiskums un elektrizējoša enerģija, un tajās apvienojas ietekmes no rock, pop un hip-hop stiliem.

Solokoncerts Rozentāla darbnīcā

2016.gada 26.Oktobris

    

Turpinot atzīmēt Jaņa Rozentāla jubilejas gadu un pieminot viņa mūzas – dzīvesbiedrenes Ellijas Forseli (Elli Forsell, 1871–1943) 145. dzimšanas dienu, 26. oktobrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, sadarbībā ar Pētera Vaska fondu, notiks koncerts „Solokoncerts Rozentāla darbnīcā”.

Koncertā izcilās Latvijas Nacionālās operas solistes Evijas Martinsones sniegumā skanēs Ziemeļvalstu un latviešu vokālā kamermūzika: Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmas, kā arī operu ārijas no Ellijas repertuāra

Improvizētajā mākslinieka darbnīcā būs iespēja iejusties 20. gadsimta sākuma mākslinieku ģimenes svinībās. Tāpat koncerta viesiem būs iespēja apskatīt izstādi “Janis Rozentāls (1866-1916) Māksla un tehnika“.

Norises vieta: Latvijas Nacionālais mākslas muzeja galvenā ēka, K. Valdemāra iela 10, Rīga

Cena: 15,00 EUR

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv

Visi koncerta ienākumi tiks ziedoti Vaska Fondam, jaunu skaņdarbu radīšanai.

Pētera Vaska fonda koncerts

2016.gada 20.Augusts

     20.augustā, plkst. 20:00 Mazajā Mežotnes pilī notiks jau tradicionālais koncerts „Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”.

 

Svinot piecu gadu jubileju, Pētera Vaska fonds rīko Mākslas plenēra noslēguma koncertu, kurā uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Latviešu vokālās kamermūzikas koncertā pirmastkaņojumu piedzīvos divi fonda pasūtinājumdarbi: Mārītes Dombrovskas un Rutas Paideres jaundarbi ar vēl viena šā gada jubilāra – dzejnieka Knuta Skujenieka – vārdiem.

Pēteris Vasks par fonda pasūtinājumdarbiem ir teicis: „Man vienmēr šķiet, ka mums ir tik ļoti labi dažādu gadagājumu komponisti, kuri varētu izdarīt daudz vairāk. Tāpēc mēs laiku pa laikam uzrunājam jaunos komponistus, lai viņi rakstītu skaņdarbus mūsu fondam. Manuprāt, tie ir vienmēr lieli svētki, kad rodas jauni skaņdarbi!”

Dziedātājas Ievas Paršas uzmanības lokā ir galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika. Daudzu latviešu komponistu – Andra Dzenīša, Paula Dambja, Mārītes Dombrovskas, Gundegas Šmites, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara u.c. – darbi tapuši tieši Ievas Paršas balsij. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem dziedātāja saņēmusi „Latviešu mūzikas balvu 2008”; nominēta „Lielajai Mūzikas balvai” (2008. un 2009.gadā). Lielu publikas atzinību izpelnījušās sadarbībā ar pianistu Aldi Liepiņu veidotās Ievas Paršas soloprogrammas „Spoži mirdzošais latvju pelēkais”, „Kādas sievietes stāsts” un „Dūdieviņš”.

Biļetes uz Mazās Mežotnes pils koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un pirms koncertiem – pasākuma norises vietā.