Koncerti

Concerts coming soon

Dalīties:

14.12.2024

14.decembrī plkst.18 Mazajā Mežotnes pilī izskanēs jauna Maestro Raimonda Paula koncertprogramma «Latviešiem par latviešiem», kuras atskaņojumā piedalīsies pats Maestro, talantīgais operdziedātājs Edgars Ošleja (bass), kā arī izcilais sitaminstrumentālists Māris Briežkalns, taustiņistrumentālists Raimonds Macats un kontrabasists Andris Grunte.

Programmā iekļautas Maestro dziesmas «Klusais vīrs» (Jāņa Elsberga vārdi), «Zied ievas Siguldā» (Augusta Smagara vārdi), «Liepājai» (Ziedoņa Purva vārdi), «Veltījums dzejniekiem» (Jāņa Petera vārdi), «Mežrozīte» (Alfrēda Krūkļa vārdi) u.c. skaņdarbi.

Dalīties:

26.12.2024

Mīļie Pētera Vaska fonda draugi,

aicinām Ziemassvētku laikā kopā sagaidīt “Gaismas nākšanu” ar izciliem mūziķiem:
Agnesi Egliņu (klavieres), Katrīnu Paulu Felsbergu (soprāns) un Danielu Bulajevu (vijole)

2024.gada 26.decembrī plkst. 18:00
Spīķeru koncertzālē

Pēc koncerta – karstvīns, klinģeris.

Ieejas maksa – ziedojums uz Petera Vaska fondu jaundarbu tapšanai

Sign up to receive news by e-mail and be the first to find out about the latest concerts!

Concert archive

Dalīties:

29.06.2017

Ceturtdiena, 2017 .gada 29. jūnijs, 20:00
Mazā Mežotnes pils

IGO jubilejas koncerts
SVINĪBAS
Mazās Mežotnes pils koncertzālē Lielupes krastā.

Igo ir uzaicinājis uz savu koncertu muzicēt īpašus viesus. Vakara gaitā viņam pievienosies Aivars Hermanis – ģitāra, Raimonds Macats – čells, Jānis Strazds – taustiņi, kā arī Marta Kauliņa – vibrafons un perkusijas.

Igo atklāj, ka koncertā skanēs mūzika sirdij.

Koncerts būs 2 daļās.

http://facebook.com/igomuzikasmenedzments

https://www.facebook.com/Igo.singer

Dalīties:

09.04.2017

Ar atklāšanas pasākumu “Džezs un Vimbas” Mazā Mežotnes pils ieskandināja vasaras mākslas plenēru norisi, P.Vaska fonda koncertus un gastronomiskās meistarklases.

Ļaudis makšķerēja vimbas dienas garumā, tad baudīja gastronomiskos priekus ar leģendāro zupu un “Laimīgās govs” speciāli sagatavoto pārsteigumu.

Vakarā nepiespiestā chillautā notika Riga Jazz Stage viesu koncerts. (Māris Briežkalns) Uzstājās atzinību guvušais franču mākslinieks Robinsons Kourī ( Robinson Khoury), kurš uzvaras laurus plūca pērn konkursa kategorijā “Džeza trombons” un šī gada konkursa dalībnieks franču ģitārists Maikls Viliano (Michael Valeanu). Kopā ar viņiem jam session jaunā soliste Elīza Baķe Kvalitatīvs, viegls franču džezs! Pils saimnieki Andris un Regīna Deičmane prot uzņemt gan tuvus draugus, gan vēl neiepazītus interesentus savā producetā mākslas, kultūras un dzīves teritorijā.

p.s. Robinson Khoury (trombons) ir vairāku starptautisku godalgu ieguvējs, tostarp arī festivālu “Jazz à Vienne” un “A Doua De Jazz” laureāts. Mākslinieks piedalījies džeza festivālos Francijā, Itālijā, Spānijā, Kanādā, kā arī uzstājies uz Parīzes filharmonijas un citām pasaules slavenām skatuvēm. Robinson Khoury skanējumu raksturo melodiskums un elektrizējoša enerģija, un tajās apvienojas ietekmes no rock, pop un hip-hop stiliem.

Dalīties:

26.10.2016

Turpinot atzīmēt Jaņa Rozentāla jubilejas gadu un pieminot viņa mūzas – dzīvesbiedrenes Ellijas Forseli (Elli Forsell, 1871–1943) 145. dzimšanas dienu, 26. oktobrī plkst. 19:00 Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, sadarbībā ar Pētera Vaska fondu, notiks koncerts „Solokoncerts Rozentāla darbnīcā”.

Koncertā izcilās Latvijas Nacionālās operas solistes Evijas Martinsones sniegumā skanēs Ziemeļvalstu un latviešu vokālā kamermūzika: Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmas, kā arī operu ārijas no Ellijas repertuāra

Improvizētajā mākslinieka darbnīcā būs iespēja iejusties 20. gadsimta sākuma mākslinieku ģimenes svinībās. Tāpat koncerta viesiem būs iespēja apskatīt izstādi “Janis Rozentāls (1866-1916) Māksla un tehnika“.

Norises vieta: Latvijas Nacionālais mākslas muzeja galvenā ēka, K. Valdemāra iela 10, Rīga

Cena: 15,00 EUR

Biļetes pieejamas Biļešu Paradīzes kasēs, www.bilesuparadize.lv

Visi koncerta ienākumi tiks ziedoti Vaska Fondam, jaunu skaņdarbu radīšanai.

Dalīties:

20.08.2016

20.augustā, plkst. 20:00 Mazajā Mežotnes pilī notiks jau tradicionālais koncerts „Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”.

 

Svinot piecu gadu jubileju, Pētera Vaska fonds rīko Mākslas plenēra noslēguma koncertu, kurā uzstāsies LNO soliste, skaistās balss īpašniece Ieva Parša, kā arī divi lieliski instrumentālisti – pianiste Herta Hansena un čellists Ēriks Kiršfelds.

Latviešu vokālās kamermūzikas koncertā pirmastkaņojumu piedzīvos divi fonda pasūtinājumdarbi: Mārītes Dombrovskas un Rutas Paideres jaundarbi ar vēl viena šā gada jubilāra – dzejnieka Knuta Skujenieka – vārdiem.

Pēteris Vasks par fonda pasūtinājumdarbiem ir teicis: „Man vienmēr šķiet, ka mums ir tik ļoti labi dažādu gadagājumu komponisti, kuri varētu izdarīt daudz vairāk. Tāpēc mēs laiku pa laikam uzrunājam jaunos komponistus, lai viņi rakstītu skaņdarbus mūsu fondam. Manuprāt, tie ir vienmēr lieli svētki, kad rodas jauni skaņdarbi!”

Dziedātājas Ievas Paršas uzmanības lokā ir galvenokārt laikmetīgā un latviešu komponistu mūzika. Daudzu latviešu komponistu – Andra Dzenīša, Paula Dambja, Mārītes Dombrovskas, Gundegas Šmites, Kristapa Pētersona, Imanta Zemzara u.c. – darbi tapuši tieši Ievas Paršas balsij. Par latviešu komponistu solodziesmu un īpaši eksperimentālās vokālās lirikas pirmatskaņojumiem dziedātāja saņēmusi „Latviešu mūzikas balvu 2008”; nominēta „Lielajai Mūzikas balvai” (2008. un 2009.gadā). Lielu publikas atzinību izpelnījušās sadarbībā ar pianistu Aldi Liepiņu veidotās Ievas Paršas soloprogrammas „Spoži mirdzošais latvju pelēkais”, „Kādas sievietes stāsts” un „Dūdieviņš”.

Biļetes uz Mazās Mežotnes pils koncertiem var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un pirms koncertiem – pasākuma norises vietā.

Dalīties:

29.07.2016

29.jūlijā,plkst. 20:00 Mazajā Mežotnes pilī klausītājiem būs iespēja baudīt  Lielās Mūzikas Balvas 2015 nominācijā “Gada jaunais mākslinieks” laureāta, izcilā latviešu pianista Georgija Osokina solokoncertu.

Georgijs atskaņos pasaulslaveno krievu komopinstu Sergeja Rahmaņinova un Aleksandra Skrjabina darbus, kā arī itāļu baroka komponista

Domeniko Skarlati un viena no pasaules ievērojamākajiem klaviermūzikas autoriem- poļu komponista Friderika Šopēna kompozīcijas.

Pianists ir beidzis  Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolu pie sava tēva professora Sergeja Osokina un  arī turpina izkopt meistarību Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, kā arī veiksmīgi apvieno solokarjeru ar mācībām prestižajā Džuljardas skolā Ņujorkā, par kuras audzēkni kļuva 2015.gadā. Pašlaik Regulāri piedalās meistarklasēs pie izcilākajiem pasaules pianistiem un pedagogiem, to skaitā pie Dmitrija Baškirova, Georga Fridriha Šenka, Einara StinNoklberga, Mihaila Voskresenska, Bernda Getckes u. c.

Desmit gados pirmo reizi uzstājās ar orķestri, atskaņojot Mocarta 20. klavierkoncertu ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri. Georgijs pagājušā gada rudenī kļuva par Friderika Šopēna pianistu konkursa Varšavā diplomandu, iemantojot vairāku mūzikas aģentūru interesi, iespēju koncertēt visā pasaulē un ierakstīt vairākus CD; šogad janvārī ieguva gan JVLMA un Swedbank Gada balvu. Divas reizes saņēmis Latvijas Kultūras ministrijas balvu par sasniegumiem mūzikā. Muzicē  kopā ar Varšavas Filhamonijas orķestri, Krakovas orķestri „Sinfonietta”, „Tokyo New City” orķestri, „Amadeus” kamerorķestri, Ļvovas simfonisko orķestri, “Wratislavia” kamerorķestri, Liepājas Simfonisko orķestri u.c.

Biļetes uz Mazās Mežotnes pils koncertiem varēs iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un pirms koncertiem – pasākuma norises vietā.

Dalīties:

13.05.2016

13.maijā sezonas atklāšanas koncertā Mazajā Mežotnes pilī, turpinot 2014.gadā aizsākto ciklu „Jauno talantu tramplīns”, uzstāsies vijolniece Magdalēna Geka (Latvija) un pianists Antuāns de Grolē (Antoine de Grolée; Francija).

Koncerta sākums – plkt.19.30.

Koncerta programmā skanēs Kloda Debisī Sonāte vijolei un klavierēm Sol mažorā, Lučiano Berio Sekvence VIII vijolei solo, Kamila Sen-Sānsa 1.sonāte vijolei un klavierēm Re minorā un Morisa Ravēla Rapsodija “Čigāniete” vijolei un klavierēm.

Vijolniece Magdalēna Geka (1992) pirms dažiem gadiem ieguvusi koncertmākslinieka diplomu Parīzes Reģionālajā konservatorijā, bet 2015.gadā ar augstāko novērtējumu – bakalaura grādu Parīzes Nacionālajā Mūzikas un Dejas konservatorijā, kur mācījās pie profesora Svetlina Ruseva. Šobrīd mūziķe turpina studijas maģistrantūrā, bet no šā gada septembra studēs arī Karalienes Elizabetes Mūzikas kapelā, Beļģijā pie slavenā „Artemis” stīgu kvarteta. Šogad mūziķe uzstāsies piedalīsies prestižajā Kuhmo Kamermūzikas festivālā Somijā, festivālā „La Roque d’Antheron” un LNSO „Vasarnīcā” Cēsīs, kā arī sniegs solokoncertus dažādās Eiropas valstīs.

Kā soliste viņa uzstājusies kopā ar orķestriem „Hamburgas Simfoniķi” (Hamburger Symphoniker), Špora filharmonijas orķestri (Deutsche Spohr Philharmonie), Čerņihivas filharmonijas simfonisko orķestri (Ukraina), Vidzemes Kamerorķestri, Liepājas Simfonisko orķestri un citiem; bijusi dažādu meistarklašu dalībniece. Kopš 2012.gada spēlē Jaunajā Eiropas kamerorķestrī Francijā un kopš 2014.gada arī ir „Kremerata Baltica” vijolniece.

Magdalēna Geka ir ļoti aktīva kamermūziķe, un ar viņas iniciatīvu tapis festivāls „Jaunie Latvijas kamermūziķi – Saulkrastiem”, kas vasarā pulcē ārzemēs studējošos latviešu studentus aizraujošām kamermūzikas programmām. Kopā ar „Jaunajiem Kamermūziķiem” 2015.gada februārī un martā Magdalēna koncertēja vairākās  Latvijas pilsētās, kā arī Latvijas Radio studijā ierakstīja Dmitrija Šostakoviča „Klavieru kvintetu”. Tāpat viens no viņas mērķiem ir popularizēt mūsdienu klasisko mūziku. Viņa ir pirmatskaņojusi ap divdesmit jaundarbu gan solo, gan kamerorķestrī. Pēdējā laikā Magdalēna ir cieši sadarbojusies ar komponistiem Asiju Ahmetžanovu un Santu Bušs (Latvija), Gabrielu Sivaku un Karu Arndtu (Francija), Volfgangu Maršneru (Vācija). Kopš 2015.gada septembra spēlē klavieru trio „Sōra”, ar kuru jau uzvarējusi vairākos starptautiskos konkursos.

Savukārt Antuāns de Grolē (1984; Francija) ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem un aktīvākajiem kamermūziķiem. Būdams Margaritas Longas konkursa laureāts, viņš ir viens no savas paaudzes spilgtākajiem pianistiem un aktīvākajiem kamermūziķiem. Klavierspēli studējis Lionas Nacionālajā Konservatorijā pie Pjēra Pontjē, studijas turpinājis pie Hortenses Kartjē-Bresonas, kā arī Imolas Pianistu akadēmijā (Itālijā) pie Borisa Petrušanska. Viņš papildinājies meistarklasēs pie profesoriem Jevgēnija Mogiļevska, Valentīna Erbena u.c., tāpat vairākkārt bijis slavenā klaviermūzikas festivālā “La Roque d’Anthéron” rezidējošo ansambļu sastāvā. Antuāns ir slavenā Margaritas Longas konkursa laureātu, tāpat triumfējis konkursos „Flame” un „Teresa Llacuna”. Viņš kļuvis par Banque Populaire fonda, Šarla Ulmona fonda un ProMusicis starptautiskās balvas laureātu.

Antuāns piedalījies daudzos festivālos, spēlējis teju visās svarīgākajās Francijas koncertzālēs, tāpat koncertējis Briselē, Romā, Londonā, Marokā, Spānijā un citviet pasaulē. Mūziķis spēlējis solo kopā ar Francijas Nacionālo orķestri, Lionas Nacionālo orķestri, Moldāvijas kamerorķestri, Varšavas Operas orķestri; viņš ir Parīzes Nacionālās konservatorijas profesoru Svetlina Ruseva vijoles un Mišela Štrausa čella klašu koncertmeistars.

Antuāns ir uzstājies gan Medici.tv, gan Francijas Radio, kur ieguvis klausītāju balvu. Kopš 2014.gada viņš ir festivāla „Muzikālie mirkļi Tarnā” mākslinieciskais vadītājs.

Biļetes uz Mazās Mežotnes pils koncertiem varēs iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un pirms koncertiem – pasākuma norises vietā.