Sestdien, 2023. gada 12. augustā Mazajā Mežotnes pilī izskanēja Pētera Vaska fonda 12. sezonas un Mazās Mežotnes pils 15. koncertsezonas lielākais vasaras koncerts “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”, kurā uzstājās stīgu kvartets “Akilone” (Francija). Kvartetā muzicēja Magdalēna Geka, Elīze De–Bendelaka (Elise De–Bendelac), Perīne Gijemo–Manka (Perrine Guillemot–Munck) un Lisī Merkā (Lucie Mercat). Koncerta programmā iekļauts Pētera Vaska 2. stīgu kvartets “Vasaras dziedājumi”, kas saistīts ar Vaskam tuvās Latvijas dabas iespaidiem. Tāpat koncertā atskanēja Francijā dzīvojošās ķīniešu komponistes Šu Jī /Xu Yi kvartetam veltīto skaņdarbu “Aquilone Lontano”, kas radies iedvesmojoties no kvarteta nosaukuma, kas itāļu valodā nozīmē gaisa pūķis – kā metafora par saikni starp debesīm un zemi. Koncerta centrālais notikums- fonda pasūtinātā jaundarba Andra Dzenīša 4. stīgu kvarteta “Iekšpus. Elīzijs. Ārpus” pirmatskaņojums.
Stīgu kvartets Akilone radies 2011. gadā Parīzē. Viņu mentors ir leģendārais Albana Berga stīgu kvarteta altists Hato Bejerle (Hatto Beyerle), kura vadībā kvarteta dalībnieces skolojās Eiropas kamermūzikas akadēmijā (European Chamber Music Academy). Tāpat viņas smēlušās iedvesmu pie tādiem izciliem kamermūziķiem kā Vladimirs Mendelsons (Vladimir Mendelssohn), Johaness Meisls (Johannes Meissl), Matjē Erzogs (Mathieu Herzog) un Patriks Juds (Patrick Jüdt), kā arī stīgu kvartetiem Ebène un Rosamunde. 2016. gadā stīgu kvartets Akilone ieguva Grand Prix un Proquartet balvu prestižajā Bordo stīgu kvartetu konkursā Francijā, un ir ieguvis atpazīstamību uz Eiropas un starptautiskajām skatuvēm ar tā krāsaino un smalko spēli, kā arī lielu stilistisko dažādību. 2020. gadā kritiķu atzinību guvušais trio debijas albums ar Pētera Vaska darbiem saņēma prestižā žurnāla “Gramophone” Editor’s Choice. Kvartets regulāri uzstājas uz Francijas un Pasaules prestižākajām kamermūzikas skatuvēm: Munecugu (Munetsugu) zālē Nagojā, Japānā; Vigmora (Wigmore) zālē Londonā, Lielbritānijā; Trevīzo Pilsētas teātrī (Teatro Comunale Treviso) Itālijā; Parīzes filharmonijā Francijā, Amsterdamas un Eindhovenes Muziekgebouw; Lizsta akadēmijā Budapeštā un citur. Kvartets regulāri spēlē Itālijā, kur piedalās projektā Le Dimore del Quartetto. Viņu regulāro sadarbības partneru vidū ir tādi izcili mūziķi kā Tabea Cimmermane (Zimmermann), Žeroms Perno (Jérôme Pernoo), Davids Volters (David Walter), Šārona Kama (Sharon Kam), Pāvels Gililovs (Pavel Gililov) un Žans-Fransuā Esssers (Jean-François Heisser).
Stīgu kvartets Akilone pārstāv ļoti poētisku mūzikas vīziju un savos koncertos regulāri sasaista mūziku ar dzeju un literatūru. Kopš 2022. gada stīgu kvartets Akilone ir uzņemts rezidencē fondā “Singer-Polignac” Parīzē. Kvarteta pirmā vijole, Magdalēna Geka nominēta Lielajai mūzikas balvai divas reizes, spēlē Alesandro Galjāno 1734. gadā darinātu vijoli, ko tās rīcībā nodevis fonds Anima Musica.