2023. gada 7. jūlijā Mazajā Mežotnes pilī viesojās pasaulslavenais vijolnieks Gidons Krēmers kopā ar pianistu Georgiju Osokinu un čellisti Giedri Dirvanauskaiti. Trio sastāvā viņi atskaņoja Volfganga Amadeja Mocarta Sonāti vijolei ar klavierēm Mibemol mažorā K. 481 un Pētera Čaikovska Trio opus 50.
“Visus atskaņojamos opusus ļoti mīlam. Middelheimā (Antverpenē) ir slimnīca, kurā Kančeli ārstējas pēc sirdstriekas. Šis sacerējums ir rakstīts par godu mediķiem un fizioterapeitiem, kuri viņu bija izglābuši. Fantastisks aspekts – komponistam izdevās noķert brīdi starp dzīvi un nāvi, spēcīgi parādot to mūzikā. Viss šajā skaņdarbā ir rakstīts it kā no komas stāvokļa. Jau kādu laiku mēs ar Gidonu spēlējam vēlīnās Mocarta sonātes. Katra ir absolūti unikāla. Mibemol mažora sonāti pirmo reizi atskaņosim Mežotnē. Pētera Čaikovska trio mūzika runā pati par sevi…”
– Georgijs Osokins
Gidons Krēmers ir viens no slavenākajiem Latvijas vijolniekiem. 2016. gadā starptautiski atzītajam solistam piešķīra prestižo Praemium Imperiale, ko mēdz dēvēt par Nobela Prēmiju mūzikā. 1997. gadā Gidons Krēmers nodibināja kamerorķestri „Kremerata Baltica”, kas pulcē izcilus jaunos mūziķus no visām trim Baltijas valstīm. Viņš un „Kremerata Baltica” ir apceļojuši visu pasauli, dažādās izdevniecībās ierakstīti vairāk nekā 25 albumi. 2002. gada februārī Gidons Krēmers un „Kremerata Baltica” saņēma „Grammy” balvu „Labākais izpildījums” mazo ansambļu kategorijā par ierakstu „After Mozart (Nonesuch)”.
Jau desmit gadu vecumā Georgijs Osokins pirmo reizi uzstājies ar orķestri, drīz pēc tam kļuva par laureātu IX starptautiskajā Aleksandra Skrjabina pianistu konkursā Parīzē (2009). Saņēmis Frederika Šopēna prēmiju XXII starptautiskajā konkursā Moncā (Itālija), 2014. gadā uzvarēja IX starptautiskajā Šopēna jauno pianistu konkursā Ķīnā. Pēc fināla Šopēna konkursā 2015. gadā viņš kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus „neparedzams, pārāk revolucionārs, lai būtu uzvarētājs”.
Lietuviešu čelliste, vairāku konkursu laureāte Giedre Dirvanauskaite ir čellu grupas līdere orķestrī “Kremerata Baltica”, kura dalībniece viņa ir kopš 1997. gada. Kā soliste Giedre Dirvanauskaite ir uzstājusies ar daudziem dažādiem Eiropas, Āzijas un Tuvo Austrumu kamerorķestriem un simfoniskajiem orķestriem.