Koncerti

Koncerti drīzumā

Dalīties:

25.04.2025

Māris Briežkalns, bungas
Raimonds Macats, taustiņi, harmonika
Viktors Ritovs, klavieres
Kristaps Lubovs, saksofons
Andris Grunte, bass
+
Elly Bert – balss
Kristians Kalva – trompete

Kvinteta vadītājs, bundzinieks un producents Māris Briežkalns iespēlējis sitaminstrumentus vairāk nekā 60 mūzikas albumu ierakstos, uzstājies un pasniedzis meistarklases daudzās valstīs, tostarp Lielbritānijā, Francijā un Vācijā. Briežkalns vada fondu Mūsdienu mūzikas centrs un ir mūzikas festivāla “Rīgas Ritmi” mākslinieciskais direktors. Viņš ir Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas vadītājs un ilgus gadus bija arī Latvijas Radio bigbenda mākslinieciskais vadītājs.

 

Dalīties:

15.06.2025

Vasaras koncertsezonu 15.jūnijā Mazajā Mežotnes pilī atklās izcilās latviešu vijolnieces Vinetas Sareikas un franču pianistes Amandīnes Savarī (Amandine Savary) kamermūzikas koncerts. Programmā iekļauts komponista Pētera Vaska sonātes “Sonata Estiva” pirmatskaņojums Latvijā; tāpat šajā vakarā pilī skanēs arī Jāņa Petraškeviča “Klusuma balss”, Džordžes Enesku “Impressions d’enfance” un Johannesa Brāmsa Sonāte vijolei un klavierēm.

Amandīne Savarī ir Osakas kamermūzikas konkursa pirmās balvas un Frankfurtes “Commerzbank” klavieru trio konkursa laureāte, Ņujorkas YCA otrās balvas un trešās balvas ieguvēja, Vīnes kamermūzikas konkursa skatītāju balvas un īpašās balvas laureāte. Viņa ir uzstājusies Eiropā, Japānā, ASV un Austrālijā, un ieguvusi daudzpusīgas pianistes un kamermūziķes reputāciju.

Vineta Sareika ir viens no Latvijas klasiskās mūzikas aprites spožākajiem lepnumiem. Pēc studijām Jūrmalā, Parīzē un Briselē Vineta kļuva par Beļģijas karalienes Elizabetes starptautiskā vijolnieku konkursa 2009.gada laureāti, un ar šiem panākumiem vienā no pasaules grūtākajiem konkursiem tā pa īstam sākās Vinetas starptautiskā karjera. Savas karjeras laikā viņa muzicējusi kopā ar pasaulslaveniem orķestriem un diriģentiem. Vineta Sareika spēlē Džozefa Gvadaņīni darinātu vijoli (1793), kuru viņai uz laiku uzticējis privāts sponsors.

Dalīties:

16.08.2025

16.augustā Mazajā Mežotnes pilī norisināsies ikgadējais Pētera Vaska fonda koncerts “Pēteris Vasks ielūdz. Vasara. Mežotne”. Šogad tajā piedalīsies operdziedātāja Etīna Emīlija Saulīte (soprāns), Matīss Eisaks (kontrabass), Amanda Tauriņa (angļu rags) un Rihards Plešanovs (klavieres).

Programmā: Pētera Vaska skaņdarbs “Bass Trip”, Arvīda Žilinska solodziesmas “Jasmīni tvan”, “Vasara” un “Audējasdziesma”, Romualda Kalsona “Pacel mani”, “Pavasaris” un “Mans mīļais”, Andra Dzenīša cikls “Trīs Knuta Skujenieka dzejoļi”, kā arī Oskara Herliņa jaundarbs angļu ragam un kontrabasam un Georga Pelēča jaundarbs angļu ragam, klavierēm un soprānam.

Dalīties:

19.09.2025

Koncertsezonas noslēgumā 19.septembrī būs iespēja izbaudīt izcilā latviešu pianista Daumanta Liepiņa solokoncertu, kurā mūziķis pirmatskaņos “Lielajai mūzikas balvai” nominētā komponista Aleksandra Avrameca jaundarbu. Koncertā skanēs arī Lūcijas Garūtas prelūdijas, Pētera Vaska “Vasaras vakara mūzika”, Johannesa Brāsma Sonāte un Kloda Debisī cikls “Estampi”.

“Daumanta interpretāciju kaisme un aizrautība ne tikai savaldzina, bet arī pārliecina – viņa domas un skaņdarba redzējums ir vienmēr skaidrs un patiess. Emocijas un dinamiskās gradācijas viņa spēlē var sasniegt galējās robežas, tomēr daudzslāņainajā formas reljefā vienmēr priecē arī intīmi liriskas atkāpes un reminiscences. Tā vien šķiet, ka pianistam ir svarīgi ne tikai apgūt tekstu, bet aizrakties līdz tā dziļākajai būtībai, atklāt tā virsuzdevumu un vēsti,” teikts kāda koncerta recenzijā.

Piesakieties jaunumu saņemšanai epastā un uzziniet par jaunākajiem koncertiem pirmie!

Koncertu arhīvs

Dalīties:

05.06.2015

Piektdien, 5. junijā, plkst. 20.00

MAZĀ MEŽOTNES PILS – LIELO TALANTU TRAMPLĪNS

GEORGS KJURDIANS (LATVIJA) – SOLOKONCERTS.

PROGRAMMĀ:

J. S. BAHS, D. SKARLATI, L. van BĒTHOVENS,

F. ŠOPĒNS, E. GRANADOS, M. RAVELS, P. VASKS.

Dalīties:

27.09.2014

Sestdien, 27. septembrī, plkst. 19.00

Intars Busulis, balss, trombons
Viktors Ritovs, klavieres
Gints Pabērzs, saksofons
Edvīns Ozols, bass
Māris Briežkalns, sitaminstrumenti

Programmā: Latvian Evergreens

Dalīties:

03.08.2014

Svētdien, 3. augustā, plkst. 20.00

Mākslas plenēra noslēgums

Vestards Šimkus, klavieres

Spīķeru stīgu kvartets:

Marta Spārniņa, vijole

Anti Kortelainens, vijole

Ineta Abakuka, alts

Ēriks Kiršfelds, čells

Programmā: Vestarda Šimkus Klavieru kvintets, Imanta Zemzara “Četras bagateles” stīgu kvartetam (pirmatskaņojums, Pētera Vaska fonda pasūtinājums), Andra Dzenīša 3. stīgu kvartets (pirmatskaņojums, Pētera Vaska fonda pasūtinājums), Pētera Vaska un Jāzepa Vītola mūzika

Dalīties:

11.07.2014

2014.gada 11.jūlijs, plkst. 20.00 Mazajā Mežotnes pilī

Doroteja Oberlingere (Dorothee Oberlinger), blokflauta (Vācija)

Ieva Saliete, klavesīns

Programmā: Bartolomē de Selma, Džovanni Batista Spadi, Frančesko Maria Veračīni, Marins Marē, Johans Sebastians Bahs, Georgs Frīdrihs Hendelis, Arkandželo Korelli

Doroteja Oberlingere mācījusies blokflautas spēli Ķelnē, Amsterdamā un Milānā. Pēc sekmīgas debijas 1997. gadā, kad Moeck UK rīkotajā starptautiskajā blokflautistu konkursā viņa Londonas Vigmora koncertzālē izpelnījās pirmo godalgu, mūziķe regulāri viesojusies Eiropas, Amerikas un Āzijas lielākajos festivālos un piedalījusies koncertprogrammās. Kā soliste viņa uzstājas ar ansambli 1700(Ensemble 1700), ko nodibinājusi 2002. gadā, labprāt koncertē arī kopā ar baroka mūzikas ansambļiem un orķestriem, starp kuriem ir Sonatori de la Gioiosa Marca, Musica Antiqua Cologne,Akademie für Alte Musik Berlin, London Baroque, Academy of Ancient Music un Zefiro. Kā 2008. gada labākā instrumentāliste Oberlingere saņēmusi godpilno Vācijas ECHO mūzikas balvu par itāļu sonāšu ierakstu blīvplatē. Papildus intensīvajam darbam 17. un 18. gs. mūzikas laukā Dorotija Oberlingere nopietni pievērsusies arī laikmetīgajai mūzikai – viņa palīdzējusi ierakstīt citstarp šveiciešu popmūzikas dueta Yello jaunāko albumu Touch. Kopš 2004. gada Doroteja Oberlingere ir profesore Zalcburgas Mocarta universitātē, turpat arī vada Senās mūzikas institūtu. Kopš 2009. gada viņa ir tradīcijām bagātā Vācijas Arolsena baroka festivāla mākslinieciskā vadītāja.

Dalīties:

04.06.2014

2014.gada 4.jūnijs, plkst. 20.00 Mazajā Mežotnes pilī

Ksenija Sidorova, akordeons

Avi Avitals (Avi Avital), mandolīna (Izraēla)

Itamars Doari (Itamar Doari), sitaminstrumenti (Izraēla)

Programmā: Fricis Kreislers, Johans Sebastiāns Bahs, Bēla Bartoks, Manuels de Falja, Eitors Villa-Loboss, Nikolajs Budaškins, Sulhans Cincadze, izraēļu un turku tautas mūzika

Viens no Rīgas festivāla unikālākajiem notikumiem – pasaules izcilākā mandolīnista Avi Avitala viesošanās Latvijā pasaules mūzikas koncertprogrammā ar sitaminstrumentālistu Itamaru Doari – ietekmīgu spēlētāju pasaules mēroga perkusionistu aprindās – un valdzinoši talantīgo dāmu Kseniju Sidorovu, kura akordeonam piešķīrusi spilgtas koncertinstrumenta dimensijas. Avi Avitals ir prestižā ierakstu nama Deutche Grammophon mākslinieks un ir pirmais mandolīnists, kas izpelnījies GRAMMY nomināciju kategorijā “labākais instrumentālists” (2010). Saņēmis “Oskara’’ analogu klasiskajā mūzikā – ECHO balvu un uzstājies pasaules vadošajās koncertzālēs.

Klasiskas vērtības nedzirdētos pārlikumos no baroka mūzikas milža Johana Sebastiāna Baha, temperamentīga uguņošana, deju virpuļi, asaraina smeldze un mīlas kaislības no dienvidu un Tuvo Austrumu zemēm krāšņā muzikālā piedzīvojumā, kurā mūs aizvedīs neparasta trīs instrumentu saruna.

Dalīties:

27.09.2013

Piektdien, 27. septembrī, plkst. 20:00 Mazajā Mežotnes pilī

DAUMANTA KALNIŅA DŽEZA KVINTETS

Piedalās:

Daumants Kalniņš, balss

Kristaps Vanadziņš, taustiņinstrumenti

Mārcis Auziņš, ģitāra

Rūdolfs Dankfelds, sitaminstrumenti

Toms Poišs, kontrabass, basģitāra

Programmā:

Dziedātāja un klausītāju iecienītās Sting kompozīcijas, džeza standarti, Daumanta Kalniņa oriģinālkompozīcijas